Системи зберігання даних

Система Зберігання Даних (СЗД) - це комплексне програмно-апаратне рішення по організації надійного зберігання інформаційних ресурсів та надання гарантованого доступу до них. СЗД можуть бути як частиною, так і основою Центру Обробки Даних (ЦОД).

Існує декілька типів підключення:

  • Direct Attached Storage (DAS) - системи зберігання даних з прямим підключенням. При використанні DAS сервер має персональний зв'язок з СЗД та майже завжди є одноосібним користувачем пристрою. При цьому сервер отримує блоковий доступ до системи зберігання даних, тобто звертається безпосередньо до блоків даних.
  • Network Attached Storage (NAS) – Мережеві системи зберігання даних, також відомі як файлові сервери, надають свої мережеві ресурси клієнтам по мережі у вигляді спільно використовуваних файлів. Клієнти використовують протоколи мережевого доступу до файлів, такі як SMB (раніше відомий як CIFS) або NFS.
  • Storage Area Network (SAN) - Мережа зберігання даних, яка надає клієнтам блочний доступ до даних по мережі. Пристрої в SAN не належать до одного сервера, можуть використовуватися всіма клієнтами мережі зберігання. Можливо поділ дискового простору на логічні томи, які виділяються окремим хост-серверам. Ці томи не залежать від компонентів SAN і їх розміщення. Клієнти звертаються до сховища даних з використанням блочного типу доступу, як і при DAS підключенні, але, так як SAN використовує мережу, пристрої зберігання даних можуть розташовуватися далеко від клієнтів.
  • Універсальні системи зберігання даних (UnifiedStorage) поєднують в собі технології NAS і SAN в єдиному інтегрованому рішенні. Ці універсальні сховища дозволяють використовувати як блоковий, так і файловий тип доступу до загальних ресурсів, крім того, управління такими пристроями простіше завдяки ПО, що забезпечує централізоване управління.
Рекомендованi виробники
Сайт використовує cookies Бiльше iнформацiї Полiтика конфiденцiйностi
Погоджуюсь